soundbarLG5540

V tomto článku se podíváme na soundbar společnosti LG. Nedávno se mi tento výrobek dostal do rukou a tak jsem ho podrobil několikadennímu testu. Jaké byly mé dojmy z tohoto výrobku? O to se s vámi zkusím podělit dále. Když začneme u vzhledu tak musím uznat že se jedná o velmi pěkný kousek a rozhodně vám doma nebude dělat ostudu. Soundbar samotný je vyrobený z kovu a to velmi pevného s velmi pěknou povrchovou úpravou a kvalitním slícováním bočních výdechů reproduktorů. Tyto výdechy mají za úkol spíše než být nějakým funkčním prvkem lahodit pouze oku. Tlačítka k ovládání jsou na vrchní levé části a mají tuhý a jistý stisk. Ovládají se s nimi jednotlivé vstupy a to stiskem tlačítka,, F” cyklicky ,,TV” ,,OPTICAL” ,,LINE IN” ,,HDMI” ,,USB” ,,BT” . Dále ON/OFF a VOLUME+/- .To je z ovládání vše. Zadní strana disponuje jedním USB ke kterému je dodávána kloubová redukce v případě umístění na zeď aby byl jednodušší přístup. Dále LINE IN pro připojení například mp3 nebo mobilního telefonu. HDMI vstup pro dvd a jeden HDMI vstup/výstup pro tv s možností ovládání zvuku jedním ovladačem od TV. Bohužel kabelové připojení se ukázalo jako jediné spolehlivé byť je deklarováno připojení bezdrátové. V případě připojení kteréhokoli zařízení ať notebook, telefon, tv nebo tablet, soundbar zařízení připojí ale dochází k výpadkům zvuku již od vzdálenosti 30cm. Pokoušel jsem se zjistit více a dostal jsem vyjádření ze servisního střediska LG a to takové: Bohužel BT přenos není příliš spolehlivý a nedoporučuje se. Stabilně opravdu bude fungovat do 30-50cm je to vlastnost a nelze výrobek kvůli tomuto reklamovat. Pro nerušený poslech tedy budete odkázáni na kabel. Sám používám u svého recieveru přijímač philips a nemám problém do 5m.

Po zvukové stránce jsem byl v celku překvapen protože jsem toho moc neočekával. Pokud budeme brát že soundbar má pouze vylepšit zvuk televize tak myslím že splní očekávání. Na ozvučení filmů je vše naladěno dobře. Pokud by jste chtěli zvuk doladit máte možnost vybrat z přednastavených režimů: standart, music, sport, cinema. Pokud ale budete chtít poslouchat hudbu tak velmi záleží na tipu hudby. Rovnou zapomeňte na rockovou hudbu nebo hudbu kde je slyšet víc nástrojů, vše se slévá do nepříjemného skřípotu. Když si vystačíte s lehkým popíkem či disco muzikou tak budete spokojeni. Subwoofer je opravdu dobře naladěn a svůj úkol plní dokonale a lze si ho ještě lehce doladit jeho nastavením takže basy budou přesně podle vašich představ.

V celkovém shrnutí se nejedná o špatný výrobek a spoustě lidí bude naprosto vyhovovat. Jestliže uvažujete o využití na poslech hudby určitě si vezměte hudbu kterou posloucháte a někde si soundbar poslechněte a pokud možno v klidu. Nebo rovnou koukněte po nějakém microsystému, který bude hrát mnohem lépe. Co se týká přehrávání pomocí Bluetooth na něj bych rovnou u tohoto výrobku zapomněl.

Doufám že jsem někomu tímto příspěvkem pomohl a pokud by byl nějaký dotaz rád odpovím.

soundbarLG5540vydech soundbarLG5540ovl soundbarLG5540conect soundbarLG5540celek soundbarLG5540 sub

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde